ALMA AZUL Still

ALMA AZUL Still

ALMA AZUL – се произведува 100% од грозјето Шардоне, содржи 11% алкохол и е спакувано во елегантни стаклени шишиња од 750 ml. Совршено се комбинира со повеќе рецепти од медитеранската палета на јадења како предјадења, сирења, риби, морска храна, бело месо, тестенини, паела…

Грозје: 100% Шардоне

Вкусови: Елегантна сина боја со слатка арома на ананас и малина. Зрачи со сопствен карактер. Виното е свежо и слатко во исто време, и е навистина многу лесно за пиење.

Природна боја: Бојата се добива 100% природно од лушпа од грозје, цреша и малина.

590.00ден

Брза испорака

Безбедно плаќање

Враќање на производ

ALMA AZUL Still

Опис

ALMA AZUL – се произведува 100% од грозјето Шардоне, содржи 11% алкохол и е спакувано во елегантни стаклени шишиња од 750 ml. Совршено се комбинира со повеќе рецепти од медитеранската палета на јадења како предјадења, сирења, риби, морска храна, бело месо, тестенини, паела…

Грозје: 100% Шардоне

Вкусови: Елегантна сина боја со слатка арома на ананас и малина. Зрачи со сопствен карактер. Виното е свежо и слатко во исто време, и е навистина многу лесно за пиење.

Природна боја: Бојата се добива 100% природно од лушпа од грозје, цреша и малина.

Оценки

Сеуште нема оцени

Оставете оценка за “ALMA AZUL Still”

Нарачајте сега

Scroll Up